Strojni omítky
  • Příkop 843/4, Zábrdovice
  • Brno-střed
  • Telefon
  • +420 608 603 921

Sádrové vnitřní omítky

Realizace strojní omítky v interiéru

Strojní sádrová omítka

Pokud chcete mít hladké stěny bez jakýchkoliv nerovností či trhlin, pak je pro vás sádrová omítka tím správným řešením! Firma TIOREX vám může zaručit inovativní přístup a maximální kvalitu výsledné omítky u jakékoliv nemovitosti. Nejprve začínáme důkladnou přípravou povrchu a následně aplikujeme speciální směs, která zajišťuje jedinečnou pevnost a odolnost omítky. Tento způsob omítání je oproti alternativním řešením rychlejší, ale také odolnější vůči poškozením. Strojní sádrová omítka je určena do interiéru včetně domácích kuchyní, koupelen a sociálních zařízeni. Při realizaci omítky využíváme kvalitní materiály od firmy Knauf a Baumit! V případě dotazů nás kdykoliv kontaktujte nebo si prohlédněte naše realizované projekty.

Výhody sádrové omítky

Sádrové omítky se stávají stále populárnější volbou pro interiérové stěny, a to z dobrých důvodů. Vnitřní sádrová omítka totiž nabízí klientům mnoho výhod. Strojní nanášení je velmi rychlé a efektivní. Výsledný povrch je dokonale hladký a připraven k malování nebo tapetování. Omítková směs vnitřní reguluje vlhkost a nezadržuje prach, což ocení zejména alergici a astmatici. Sádrová omítka také zlepšuje tepelnou izolaci stěn, odolává mechanickému poškození a je vhodná pro různé typy povrchů. Oproti jiným typům omítky je taktéž cenově výhodnější.

Pro jaké podklady je vhodná vnitřní sádrová omítka?

Vnitřní sádrová omítka se hodí pro širokou škálu podkladů, a to jak v novostavbách, tak i v rekonstrukcích. Mezi nejběžnější patří různé druhy zdiva , jako je pálené a silikátové cihelné zdivo, ke kterému sádrová omítka výborně přilehne a zajistí tak vynikající prodyšnost a regulaci vlhkosti. Strojní sádrová omítka je vhodná i pro betonové zdivo po aplikaci penetračního nátěru, který zlepší přilnavost a zabrání vzniku prasklin. Mezi další typy zdiva patří tvárnice z pórobetonu (ytong) zajišťující tepelnou izolaci.

Sádrová omítka se dá aplikovat také na staré vápenné a sádrové omítky, které je potřeba nejprve očistit od prachu a nečistot. Pokud je stará omítka pevná a suchá, stačí ji pouze napenetrovat. Dalším vhodným podkladem jsou betonové podklady, kam patří například stropní panely nebo pilíře, kde sádrová omítka zajistí estetický vzhled a ochrání betonový povrch. 

Omítky v interiéru rodinného domu
Vnitřní omítka u schodiště v rodinném domě

Jak probíhá spolupráce při realizaci sádrové omítky?

Naše spolupráce na zhotovení strojní sádrové omítky pro váš interiér probíhá jednoduše a rychle. Jako první se s vámi osobně setkáme, prohlédneme si nemovitost, všechno naměříme, a poté dle zjištěných informací provedeme nacenění. V druhém kroku s vámi sepíšeme smlouvu, která bude obsahovat veškeré informace včetně termínu, do kdy bude projekt hotový. Dle smlouvy následně zaplatíte zálohy za materiály, které budou použity při práci. Jako poslední provedeme samotnou realizaci prací dle uzavřené smlouvy. Až po dokončení všech úkonů v požadované kvalitě doplatíte zbývající dohodnutou část.

1. Nacenění a schůzka

2. Smlouva a záloha

3. Realizace a doplácení

Postup aplikace strojní sádrové omítky

Aplikace vnitřní sádrové omítky je poměrně komplexní proces, který vyžaduje zkušenosti a zručnost našich specialistů. Níže jsou popsány základní kroky, které tento úkon zahrnuje.

1. Příprava podkladu

Povrch, na který se bude omítka nanášet, musí byt čistý, suchý a zbavený veškerých nečistot, mastnoty a uvolněných částí. V prvním kroce se provede montáž apolišty včetně rohových profilů. Poté se na okna a dveře nalepí fólie která chrání před poškozením a nečistotami. Dalším úkolem je důkladná penetrace povrchu pro zajištění lepší přilnavosti omítky. Před nanesením strojní sádrové omítky je nutné utěsnit všechny drážky, ve kterých se nacházejí rozvody elektrických kabelů a vodovodních trubek.

2. Příprava omítkové směsi

Před nanesením sádrové omítky zkontrolují naši pracovníci její konzistenci, aby se dala snadno nanášet a nestékala ze stěn.

3. Nanášení omítky

Sádrová omítka se nanáší na stěnu pomocí stříkací pistole v jedné vrstvě požadované tloušťky (doporučená tloušťka 10-15mm. maximální 50mm). Následně využijeme H latě, abychom dosáhli rovného povrchu. Po nanesení omítky se povrch nechá 1 hodinu odpočívat aby se aktivovaly chemické reakce. Následně pomocí špachtle zbavíme stěny jakýchkoliv nerovností.

4. Dokončení sádrové omítky

Po dokončení omítacích prací se provede konečná kontrola povrchu a doladí se případné nerovnosti, aby měla omítka dokonale rovný a hladký povrch. Po vyzrání a uschnutí se může aplikovat malířský nátěr, tapeta nebo jiná povrchová úprava.

Provedení naší práce

Nezávazná objednávka

Vyplňte následující formulář pro nezávaznou objednávku a my se vám ozveme co nejdříve.
Awesome Image

    TOP